SVĚŘTE SVŮJ ZRAK PROFESIONÁLŮM.  TEL.: 482 311 792

Brýlové čočky

V naší oční optice  používáme značkové brýlové čočky ZEISS a HOYA.

Jednoohniskové čočky – slouží ke korekci běžných očních vad – krátkozrakosti, dalekozrakosti a astigmatismu. Jsou k dispozici v různých indexech lomu, s možností barevných úprav v mnoha odstínech a s antireflexní vrstvou, kterou lze v dnešní době považovat za standard. Velice oblíbené jsou také samozabarvovací čočky.

Kancelářské čočkyslouží ke korekci vidění na blízkou a střední vzdálenost, typicky pro práci s počítačem v kanceláři.

Multifokální čočky - slouží ke korekci vidění na všechny vzdálenosti, dělíme je do několika kategorií, podle šířky progresivního kanálu, který má zásadní vliv na komfort vidění.

Index lomu – veličina, která udává lomivost světla materiálu, ze kterého je čočka vyrobena. Obecně platí: čím vyšší index lomu je, tím slabší bude čočka;  tzn. vhodnou volbou čočky s vyšším indexem lomu docílíme při vyšších dioptriích tenčí čočky a tím i estetičtějšího vzhledu a komfortnějšího nošení.

Antireflexzlepšuje průchod světla čočkou, odstraňuje rušivé odlesky a snižuje únavu očí. Dnes lze považovat za standard.

Samozabarvovací čočky – na slunci simulují funkci slunečních brýlí. Jsou schopné se v okamžiku (ca 30 – 60 sekund) zabarvit až na 80% hnědé nebo šedé barvy a po příchodu do místnosti se zpět odbarvit (ca 2 – 3 minuty). Na sněhu je zabarvení vlivem vyššího UV záření ještě o 10% vyšší.